4 Łatwe klucze do rozwoju szerokiego i muskularnego pleców

nigdy nie przestaje mnie zadziwiać, jak bardzo błędna jest większość populacji na siłowni. Wszyscy desperacko desperacko dla tak szerokiej, potężnej i muskularnej budowy ciała, ale bardzo niewielu rozumie, jak poprawnie kierować swoje wysiłki, aby się tam dostać. Dla wielu aspirujących podnośników chodzi o budowę znacznej klatki piersiowej i ramion. Tydzień po tygodniu niewolnią nieograniczonymi zestawami wycisków na ławce i loki sztanowych w poszukiwaniu falujących zysków mięśni, których tak bardzo chcą.

Nic dziwnego, że zyski te nigdy nie pojawiają się w żadnej znaczącej formie.

Podczas gdy dobrze rozwinięta klatka piersiowa i ramiona są wyraźnie istotną częścią każdej kompletnej budowy ciała, prawda jest taka, że mięśnie te odgrywają tylko niewielką rolę w porównaniu z znacznie większą, znacznie bardziej skomplikowaną grupą mięśni, którą wiele osób znacznie przeoczy w swoich programach treningowych .

Oczywiście mówię o głównych mięśniach pleców: lats, pułapki, wyprostowanie kręgosłupa, romboids i dolne plecy.

Oczywiste jest, dlaczego wielu podnośników pomija te zbyt ważne mięśnie…

1) tył nie jest „efektownym” mięśniem i nie można go zobaczyć w lustrze. Jak naprawdę istotny jest rozwój tych mięśni.

Pozwól mi wpuścić cię w mały sekret…

Jeśli chcesz wyglądać na tak szeroką, gęstą i potężną, jak to możliwe, nic nie pozwoli ci osiągnąć tego celu szybciej niż dobrze rozwinięte plecy.

W rzeczywistości 70% masy mięśniowej górnej części ciała znajduje się w tym obszarze!

Nic nie może zastąpić efektu zagęszczania górnej części dużych, wybrzuszonych lats i zestawu szerokich, wysokich mięśni trapezu.

Proszę, wstań na prasie i odłóż ten pasek EZ-Curl na chwilę i pozwól mi podzielić się prostym, krok po kroku trening, którego możesz użyć, aby zbudować muskularny plecy tak bardzo potrzebujesz.

Istnieją 4 główne ruchy, które należy wykonać, aby poprawnie rozwinąć plecy…

1) Martwy ciąg – nie mogę naprężyć wystarczającego znaczenia tego podnoszenia. Nie ma ani jednego ćwiczenia, które może nawet zbliżyć się do skuteczności podstawowego, zgiętego martwego ciągnięcia sztangi.

Martwy ciąg będzie pracował od palca na szyję do palca i jest niezastąpiony w rozwijaniu silnych, grubych mięśni pleców. Kashiwa Reysol Koszulka Martwy ciąg stymuluje wzrost w całym kompleksie pleców i powinien być kamieniem węgielnym twojej rutyny.

2) Pionowy ruch ciągnięcia-ćwiczenia te przede wszystkim kierują na mięśnie Lat i pomogą ci osiągnąć taki szeroki wygląd z tyłu. Przykładami pionowych ruchów ciągnięcia są podbródki (overhand lub podstępne), rozkładki LAT i rozciągnięcia V-Barddown.

Aby uzyskać jak najwięcej huku za swój złotówka, polecam podstawowy podbródek. Jest to chleb i masło pionowych ruchów Borussia Monchengladbach Koszulka ciągnących i będą stymulować wzrost w Lats jak żadne inne ćwiczenia.

3) Poziomy ruch ciągania – w przeciwnym razie określany jako „wiersze”, poziome ruchy ciągnięcia kładą nacisk na górną/środkową część pleców, a także stymulują Lats. Do wyboru jest mnóstwo różnych ruchów wioślarskich: pochylone nad rzędami sztangi, rzędy hantli, rzędy urządzeń siedzących i rzędy telewizji kablowej, żeby wymienić tylko kilka.

Aby uzyskać maksymalne wyniki, trzymaj się podstawowego ruchu wioślarskiego. Zazwyczaj polecam pochylenie się nad rzędami sztangi, ale pochylenie się nad rzędami hantli są również akceptowalnym wyborem.

4) Ruch wzruszający-choć nie tak niezbędny jak wyżej omawiane windy, pod koniec treningu powinien być nadal przeprowadzany ruch wzruszający w ramionach, aby ukierunkować górne pułapki i rozwinąć ten górzystny wygląd w kształcie diamentu z tyłu. Podstawowa sztangę lub hantle wzruszy na ramionę.

Okej, załóżmy to wszystko…

Martwy ciąg-2 zestawy od 5 do 7 podbródków repsoverhand-2 zestawy od 5 do 7 repsbent nad rzędami sztangi-2 zestawy od 5 do 7 wzruszonych ramion-2 zestawy od 10 do 12 powtórzeń

Dla optymalnych zysków z tyłu i siły, powyższa rutyna jest idealna.

To może nie wydawać się dużo, ale dopóki przyjmujesz każdy zestaw na niepowodzenie mięśni i skupić się na jakości, a nie ilości, ta rutyna oferuje znacznie więcej niż wystarczającą stymulację dla maksymalnego wzrostu pleców. Używam tej samej rutyny od wielu lat i nadal widzę stabilny postęp zarówno w rozmiarze pleców, jak i sile.

Pamiętaj, aby zachować pisemny rekord każdego wykonywanego treningu, i skup się co tydzień na zwiększeniu ciężaru, który podnosisz lub liczbę powtórzeń, które przeprowadzasz w danym zakresie powtórzeń.

Wykonaj ten trening raz w tygodniu z pełnym wysiłkiem, a gwarantuję, że twoje górne ciało będzie się grubsze, większe i znacznie bardziej muskularne niż kiedykolwiek wcześniej.

Co z konkretnymi rutynami klatki piersiowej? Co z bicepsami, tricepsami i ramionami? Co powiesz na uda, łydki i mięśnie brzucha?

Aby uzyskać szczególne informacje o szkoleniu na każdej z tych części ciała, sprawdź moją stronę poniżej i dowiedz się, jak w końcu zdobyć rock-sOlida zyskuje, że jesteś godny, nie spędzając nieograniczonych godzin na siłowni.

* Ten krótki artykuł dotyczy wyłącznie Ironmagazine.com, reprodukcja w dowolnej formie bez uprzedniej Reprezentacja Iranu w piłce nożnej mężczyzn Koszulka zgody jest surowo zabroniona.

Aby uzyskać pełny system budowy mięśni Seana, kliknij tutaj!

___________________________________________________________________________SEAN Nalewanyj jest ekspertem kulturystycznym i pisarzem najlepiej sprzedającego się e-booka kulturystyki internetowej: The Truthabout Building Muscle. Możesz znaleźć znacznie więcej informacji, przechodząc na jego stronę internetową:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *