Uraz mózgu w boksie wzmacnia poziom konkurencji

, który został uderzony w głowę, nie jest dobre. Ile jest traumy głowy? Jak mówi nam dyrektor wykonawczy Instytutu Tradycji Sportowej, nikt tak naprawdę nie rozumie, jednak związek z CTE jest wyraźnie tam –

Wiadomo jednak, że trauma jest kumulatywna, a także jest tak wiele przebiegu, na które sportowiec może być poddany, zanim opłatę się. Niedawne badania zostały opublikowane na początku tego roku w Worldwide Journal of Fundamental Sciences, a także z wykorzystaniem badań, które wyrzucają o wiele więcej światła na ten problem w kontekście boksu.

Pełne badanie, zatytułowane LOSC Lille Koszulka porównanie neuropsycholgicznych zaburzeń ekspertów, a także amatorskich bokserów.

Uczestnikami badań badań było 20 amatorskich bokserów z co najmniej dwoma latami doświadczenia członkostwa w drużynie narodowej, 20 amatorskich bokserów bez doświadczenia członkostwa w drużynie narodowej, a także 40 nie-sportowców. Uczestnicy zostali umieszczone w baterii testów neuropsychologicznych.

Nic dziwnego, że wyniki polegały na tym, że „boks tworzy znacznie poważniejsze implikacje neuropsychologiczne u osób, które walczą zarówno Kashiwa Reysol Koszulka profesjonalnie, jak i na poziomie krajowym niż osoby bez żadnego wykształcenia członkostwa w drużynie narodowej”.

Wyznaczone deficyty neurosphychologiczne obejmowały upośledzenie pamięci wizualnej, zrozumienie wizualne ilorazu inteligencji, a także niezbędne zdolności wizualne.

Badania takie jak ten weryfikują, że wszyscy sportowcy sportowe muszą docenić, że opłaty za uraz mózgu są skumulowane, a także należy zachować ostrożność, aby zmniejszyć objętość narażenia na traumy w stosunku do programu kariery. Nie można się pozbyć niebezpieczeństw związanych z sportem, jednak sportowcy, którzy angażują się w metody takie jak „Hard Sparring”, grają rosyjską ruletkę, zwiększając szanse na wzięcie tego niezmierzonego „jednego strzału”.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Badanie – wskaźnik KO / TKO ze względu na uraz głowy niższy u kobiet MMA w porównaniu z boksingiem 12. 2018in „Bezpieczeństwo”
MMA powoduje znacznie bardziej ogólne obrażenia niż boks, jednak mniej badań badań nad traumą mózgu 5 w osobistym 2015 r. „Badania bezpieczeństwa”
Studium – Wrestling zapewnia wskaźnik urazów twarzy Highter niż boks, a także sztuka walki West Ham United Koszulka 21, 2016in w „Bezpieczeństwie”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *