Akupunktura z powodzeniem leczy migreny i przewlekły ból, zgodnie z badaniem

J. D. Heyesa

(NaturalNews) Kiedyś uważany za liczbę ma wątpliwą wartość, najbardziej kompletne, kompleksowe i rygorystyczne badanie akupunktury wykazało, że procedura może złagodzić przewlekły ból, a także ból migreny i zapalenia stawów, zgodnie z raportem New York Times. Najnowsze ustalenia podkreślają poprzednie dane naukowe, że ponadczasowa terapia stosowana przez około trzech milionów Amerykanów rocznie ma ogromną wartość dla osób cierpiących na ból.

Wartość akupunktury była analizowana od wielu lat, ale niektóre z wyników tych badań dały badaczom i naukowcom mieszany i pogrążony obraz dotyczący jej korzyści. Wynika to w dużej mierze z faktu, że wiele z tych badań było niewielkich, albo o złej jakości.

Ale nowe badania, finansowane przez National Institutes of Health i przeprowadzane przez lata, „były kompleksową analizą wcześniejszych badań, w których dotyczyło danych dotyczących prawie 18 000 pacjentów”, donosi artykuł.

„Akupunktura jest skutecznym leczeniem bólu”

Naukowcy, którzy opublikowali swoje wyniki w czasopiśmie Archives of Internal Medicine, stwierdzili, że akupunktura przeprowadzała się lepiej niż pozorne metody leczenia i konwencjonalny samochód, gdy są wykorzystywani przez klientów cierpiących na migreny, przewlekłe plecy, szyję i przyjmowanie bólu oraz zapalenia kości i zwyrodnieniowej stawów.

„W pierwotnej analizie, w tym wszystkie kwalifikujące się RCT (randomizowane badania kontrolowane), akupunktura była wyjątkowa zarówno na temat pozorowanej, jak i bez akupunktury dla każdego stanu bólu”, powiedział podsumowanie wyników badania. „Po wykluczeniu odległego zestawu RCT, który silnie faworyzował akupunkturę, rozmiary efektu były podobne w warunkach bólu”.

„Akupunktura jest skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu i z tego powodu jest rozsądną opcją skierowania. Istotne różnice między akupunkturą prawdziwą i pozorną wskazują, że akupunktura jest znacznie czymś więcej niż placebo ” – podsumowali naukowcy.

„Od dłuższego czasu był to kontrowersyjny temat”-powiedział artykuł dr Andrew J. Vickers, uczestniczący w metodologie badawczym w Memorial Sloan-Kettering Cancer Center w Nowym Jorku i głównym autorem badania. „Ale kiedy próbujesz odpowiedzieć na pytanie w najlepszy sposób, podobnie jak my, otrzymujesz bardzo jasne odpowiedzi.

„Uważamy, że istnieją zdecydowane dowody na potwierdzenie akupunktury w leczeniu przewlekłego bólu” – powiedział.

Dla tych, Valencia Koszulka którzy nie są zaznajomieni z procedurą, akupunktury używają małych, sterylizowanych igieł, wstawionych w różnych miejscach na ciele, aby stymulować punkty, które z kolei dają różne wyniki. Jest to jedna z najczęściej praktykowanych form medycyny alternatywnej w Stanach Zjednoczonych i jest coraz częściej dostarczana przez wiele szpitali.

Najczęściej dorośli szukają akupunktury w poszukiwaniu ulgi w przewlekłym bólu, chociaż procedura jest coraz częściej stosowana u dzieci, zgodnie z statystykami. Szacunki rządowe stawiają liczbę dzieci poddawanych zabiegom akupunktury na poziomie około 150 000 w 2007 r., Podał The Times.

Pomimo rosnącej popularności; Jednak wciąż istnieją pytania dotyczące jego skuteczności – pytań, które otaczały akupunkturę od lat. W szczególności ci, którzy kwestionują jego skuteczność, zastanawiają się, czy procedura naprawdę łagodzi ból, czy też klienci doświadczają efektu psychologicznego.

Rozległe badania dotyczyły wielu dostępnych danych

Vickers wraz z zespołem naukowców z całego świata, w tym Anglia, Szwecja i Niemcy, chcieli znać odpowiedzi na te pytania, więc szukali lat danych i połączyli wyniki. Według Times:

Zamiast uśredniać wyniki lub wnioski z lat poprzednich badań, powszechnej, ale mniej rygorystycznej formy metaanalizy, dr Vickers i jego koledzy najpierw wybrali 29 randomizowanych badań akupunktury, które zidentyfikowali jako wysokiej jakości. Następnie skontaktowali się z Schalke 04 Koszulka autorami, aby uzyskać surowe dane, które zbadali i zgromadzili w celu jeszcze większej analizy. Pomogło im to odpowiedzieć na problemy statystyczne i metodologiczne z poprzednimi badaniami, pozwalając im wyciągnąć znacznie dokładniejsze i renomowane wnioski na temat tego, czy akupunktura faktycznie działa.

Proces ten trwał prawie sześć lat. „Replikacja prawie każda liczba zgłoszona w dziesiątkach dokumentów nie jest szybkim ani łatwym zadaniem” – powiedział Vickers.

Ostatecznie jednak Vickers i jego koledzy stwierdzili, że po zakończeniu leczenia około połowa klientów, którzy przeszli prawdziwą akupunkturę, stwierdziła, że ich warunki się poprawiły, w porównaniu do około 30 procent klientów, którzy nie przeszli tego.

„W tych badaniach zaangażowanych było 30 lub 40 osób Reprezentacja Serbii w piłce nożnej mężczyzn Koszulka z całego świata, a całość poczucie było, że był to klinicznie niezbędny rozmiar efektu”, powiedział Vickers, dodając, że akupunktura „jest stosunkowo nieinwazyjna i stosunkowo bezpieczna”.

Źródła:

Ucz się więcej:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *