Tytuł IX, a także ograniczenie kolegialnych drużyn sportowych podczas pandemii

przez profesora Paula Andersona, dyrektora ds. Programów ustawodawstwa sportowego, a także krajowego Instytutu Ustawodawstwa Sportowego, Marquette University Legislation School

(Zastosowanie się z przejściem odbywa się na specjalnym stanowisku, który pojawił się w powiadomieniu o sporach sportowych, a także problemów prawnych w kolegialnej lekkoatletyce).

8 lipca 2020 r. Uniwersytet Stanford ogłosił, że zaprzesta 11 programów sportowych uniwerek pod koniec roku akademickiego 2020-2021: zarówno męskie ogrodzenie, hokej na trawie, lekkie wiosłowanie, wioślar Żeglarstwo kobiet, squash, zsynchronizowane pływanie, siatkówka męska, a także zapasy. Chociaż uniwersytet określił, że decyzja o rozwinięciu tych cięć wymagała lat, przyznała, że ​​ekstremalne realia zajmowane przez uniwersytet od czasu Reprezentacja Korei Południowej w piłce nożnej mężczyzn Koszulka pandemii Covid 19 zmusiły ją do znalezienia tej decyzji. Podczas gdy wiele z tych sportów można myśleć o sportach olimpijskich, jak i nierevenue, stanowią one około jednej trzecie Medale olimpijskie.

Cięcia te były częścią znacznie ponad 250 drużyn, które zostały wycięte z programów sportowych w całych Stanach Zjednoczonych, biorąc pod uwagę, że jesień 2019. Chociaż najwięcej cięć zajęło miejsce na poziomie NCAA Division 1, zespoły również zostały wycięte w sąsiedztwie Jako młodsze uczelnie, szkoły NAIA, a także wszystkie poziomy NCAA. Chociaż sporty olimpijskie prowadzą metodę w najbardziej ograniczonych drużynach, z tenisem, golfem, a także w okresie biegowym, wiele powszechnych, 28 różnych sportowych drużyn zostało ograniczonych, w tym kilka drużyn piłkarskich.

Cięcia te pojawiają się w czasach, gdy amerykańskie uniwersytety mają do czynienia z oczekiwanym znacznie ponad 120 miliardami dolarów w niekorzystnym efekcie fiskalnym od pandemicznych cięć z powodu wielu obszarów akademickich i administracyjnych. Nie jest niczym niezwykłym, że kilka z tych cięć wystąpiło również w lekkiej atletyce.

Kiedy w lekkoatletyce występują cięcia, szczególnie gdy drużyny kobiet są odcięte, problem, czy drużyny cięcia jest sprzeczne z tytułem IX (Patsy Takemoto Mink Equal FC Tokyo Koszulka Chance w edukacji, 20 U.S.C. 1681 i seq.) Odnosi się do czołowego . Kiedy drużyny sportowców są odcięte, powszechnie wrzawy, ponieważ w decyzji Stanforda była w akcji o wycięciu. Dokładnie ten sam zamieszanie jest rzadko odkrywane, gdy drużyny mężczyzn są cięte. Uważanie, czy te założenia się zmieniły, będzie kluczowe, ponieważ uniwersytety nadal radzą sobie z skutkiem pandemii Covid 19.

Tytuł IX oraz drużyny cięcia

Większość uniwersytetów nie zaczęła odcinać zespołów, aby zaspokoić wymagania tytułu IX aż do wczesnych lat 90. Jednak ramy, które doprowadziły do ​​ograniczenia szans, pochodzą z obecnie Departamentu Edukacji w 1979 r., Wraz z interpretacją polityki – interpretacja polityki: tytuł IX, a także międzykollegiorty lekkoatletyki. Interpretacja przedstawiła 3-częściowy test, który instytucje muszą zadowolić, aby upewnić się, że skutecznie dostosowują się do zainteresowań, a także możliwości każdej płci.

Sądy badające roszczenia tytułu IX, a także zwykle odkładające wsparcie z Biura ds. Praw Obywatelskich (OCR), konsekwentnie odkryły, że drugie i trzecie zlewy tego testu mają zastosowanie tylko do „niedostatecznie reprezentowanej płci”. Guy pozostaje nadmiernie reprezentowany seks w jakikolwiek sposób sportowy, więc te dwa zlewy mają zastosowanie tylko do kobiet.

Drugi zbiornik koncentruje się na tym, czy instytucje mają „historię, a także ciągłą metodę ekspansji programu” dla kobiet. Przecięcie zespołów kobiet jest przekleństwem tego ekspansji, a także trzeba zapytać, czy jakikolwiek rodzaj instytucji może szczerze zasugerować, że spotyka się z tym zębem 49 lat po przejściu tytułu IX bez długiej historii wzrostu dla kobiet.

Trzeci zbiornik koncentruje się na tym, czy „interesy i umiejętności” kobiet „były całkowicie i skutecznie zakwaterowane”. Po raz kolejny przecinanie drużyn kobiet jest dowodem przeciwnego, zajmując szansę sportowców, którzy pokazali, że mają niezbędne „zainteresowanie”, a także „zdolność”, ponieważ byli już pełnymi uczestnikami sportu teraz.

Z tego powodu skupienie się na roszczeniach wniesionych przez sportowców, których szanse zostały zmniejszone, jest słusznie na pierwszym okresie trzyczęściowego testu. Ten zbiornik dotyczy zarówno faceta, jak i kobiet, jak i analiz, czy szanse sportowe są dostarczane zarówno dla „w liczbach zasadniczo proporcjonalnych do ich odpowiednich zapisów”. Zgodnie z tym zbiornikiem instytucje muszą porównać odsetek faceta, a także kobiet w ciele stażysty, z częścią mężczyzn, a także kobiet, które oferują. Innymi słowy, jeśli instytucja zapisuje 60% kobiet, musi dostarczyć kobietom prawie 60% swoich szans sportowych. AC Milan Koszulka Mimo żenull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *